ZREGENERUJETE A POSÍLÍTE CELÉ TĚLO

OVLIVNĚNÍ ZMĚN NA BUNĚČNÉ ÚROVNI

 -Detoxikace a odkyselení buněk.

 

 -Dodává energii do buněk.


  -Zlepšení buněčného dýchání: Například: při chronické únavě a syndromu vyhoření.


  -Ochrana před volnými radikály.


  -Vysoká regenerační schopnost.


  -Podporuje a posiluje imunitní systém.


  -Zlepšuje soustředěnost .

VITAMÍNY A MINERÁLY - NEKODOBNÍ LÁTKY BIOCHEMICKÝCH PROCESŮ

Díky negativní ionizační technologii koncentrát Alfa Aktiv zachovává vlastnosti čerstvě vymačkané šťávy. Současná sada vitamínů a minerálů je účinnou kombinací nejdůležitějších prvků, které poskytují energii, zdraví a vitalitu. Bohužel, tělo je nemůže vyrábět samo o sobě a proto je nutné doplnit vitamíny a minerály k posílení těla. Účinné látky obsažené v přípravku Alfa Aktiv zajišťují jejich biologickou dostupnost na úrovni vyšší než 93%.


Příznivé účinky polyfenolů:


- proti rakovině:

 

Polyfenolové sloučeniny primárně odstraňují volné radikály z těla a inhibují jejich tvorbu. Aktivní odstraňování volných radikálů má v prevenci rakoviny zásadní význam. Protinádorová aktivita také souvisí s inhibicí poškození DNA způsobenou volnými kyslíkovými radikály, které vedou k mutaci jeho buněk a pak abnormalitám v kódu. Fenolové sloučeniny účinně inhibují tvorbu volných radikálů škodlivých pro naše tělo. Kvercetin je navíc nenávratně ničí. Pokud však mutační proces neinhibujeme, změněné buňky se začnou dělit, což vede k tvorbě rakoviny.


- antiateroskleróza:

Antiaterosklerotický účinek polyfenolických sloučenin spočívá ve snížení účinku lipoxygenázy, díky čemuž je inhibován vývoj a tvorba zánětů v těle. Inhibují také působení cyklooxygenázy působením anti-agregace. Katechiny uzavírají krevní cévy a zabraňují vstupu LDL cholesterolu do arteriální stěny. Polyfenoly také účinně inhibují oxidaci "špatného" LDL cholesterolu, což zabraňuje tvorbě aterosklerotických plaků. Anthocyanins působí prospěšně pro naše tělo zvýšením "dobrého" HDL cholesterolu. Působení antiaterosklerotických polyfenolických sloučenin snižuje tvorbu volných radikálů a uvolňuje je prostřednictvím makrofágů


- antimikrobiální:

Antimikrobiální účinek katechinů, které patří do polyfenolů, přispívá ke zvýšení množství prospěšných mikroorganismů, jako jsou mléčné bakterie a bifidobakterie. Kromě toho mají také vliv na inhibici vývoje organismů škodlivých pro organismus nebo Helicobacter Pylori, které mohou přispět k rakovině žaludku. To jsou však pouze některé z vlastností polyfenolů - při výskytu hepatitidy A a B katechiny účinně chrání jaterní buňky. Quercetin, jedna z nejcennějších protizánětlivých složek, je účinný v boji proti genitálnímu herpesu.


- antidiabetika:

Katecholiny patřící do polyfenolických sloučenin jsou látky, které inhibují produkci glukózy v játrech a snižují hladinu cukru v krvi. Ovlivňují také tvorbu inzulínu, což vede k transformaci proinzulinu na správný hormon.

- antialergické:

Quercetin patří k nejúčinnějším antialergickým složkám. Účinně inhibuje uvolňování histaminu, látky vylučované naším tělem během alergické reakce. Uvolněný histamin může způsobit anafylaktický šok, otravný výtok z nosu, astma a kopřivku.

                                          

Aktivita antokyaninu:

- proti očním onemocněním

Anthokyaniny se doporučují zejména řidičům, osobám pracujícím ve špatném osvětlení nebo dlouhodobě stojícím před počítačem, protože urychlují proces regenerace zrakového pigmentu revmatu, který je nezbytný pro registraci světla dopadajícího na sítnici.

- antiateroskleróza

Anthokyaniny mají antiaterosklerotickou aktivitu, mají blahodárný vliv na kardiovaskulární systém, zejména na pružnost a propustnost kapilár.


- proti rakovině

Antokyaniny jsou silné antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí těla. Inhibují motorickou dysfunkci spojenou s věkem, stejně jako zhoršení paměti. Antioxidanty chrání tělo před volnými radikály, které mohou přispět k tvorbě a rozvoji nádorových buněk.

- protizánětlivé

Vzhledem k protizánětlivým vlastnostem chrání šťáva s aronie před kožními chorobami, zvyšuje odolnost proti infekci, urychluje hojení ran a spálení sluncem. Navíc účinně stimuluje regeneraci epitelu a pojivové tkáně.

 

Doporučená dieta pro zvýšení účinnosti přípravku Alfa Aktiv

Samostatnou dietu doktora Hawyho mohou používat všichni, doporučuje se zvláště lidem, kteří chtějí ztratit zbytečné kilogramy. Americký lékař založil svou stravu na předpokladu, že špatná kombinace produktů v jednom jídle a trávení bílkovin přispívá k akumulaci toxických látek v těle, což způsobuje zdravotní potíže. V samostatné stravě není dovoleno kombinovat bílkoviny a sacharidy v jednom jídle, protože jsou tráveny jinými enzymy. Maso je tráveno během 4 hodin, zatímco škrob, který se vyskytuje v bramborách, chleba, těstoviny vyžaduje asi 2 hodiny trávení. Špatnou kombinací přípravků, nemůže být jídlo správně tráveno, což zpomaluje metabolismus a podporuje nadváhu. Rovnováha těla zajišťuje správnou kombinaci produktů okyselujících tělo, jako je maso, s alkalickými produkty, například ve formě zeleniny.


Oddělená strava se řídí velmi jednoduchými pravidly:

• Je dovoleno kombinovat zeleninu s bílkovinami (např. maso, ryby, vejce, sýr).
• V jednom jídle můžete kombinovat zeleninu se sacharidy (obiloviny, těstoviny, brambory, chléb, krupice).
• Můžete kombinovat sacharidy s tuky (máslo, olej, margarín).
• Ovoce by mělo být konzumováno odděleně, hodinu před jídlem nebo po jídle.
• Vyvarujte se zpracovávaných produktů (rychlé občerstvení, bílý chléb, maso, soda).
• Mezi jídly by měl být udržován 3-4 hodinový interval


DIETA NA TLAK


Hypertenze je jednou z nejčastějších onemocnění lidí. Vedle genetických příčin k ní dochází také v důsledku velmi nezdravého životního stylu, zejména nedostatečné stravy. Zároveň je dobrou zprávou pro všechny osoby s hypertenzí, že zdravá výživa významně přispívá k poklesu krevního tlaku. Takže jak by měla vypadat strava osoby, která bojuje s hypertenzí?

-Omezení soli:     

 Průměrný člověk spotřebuje v průměru 3-4krát více soli, než je uvedeno. Rádi bychom dali jasnou, často příliš výraznou chuť pokrmů. Sůl však způsobuje vylučování angiotensinu, což je látka, která mimo jiné způsobuje zadržování vody v krvi, tuhnutí cév a zdvojnásobuje tvorbu primární hypertenze.

-Optimální výživa:    

Především byste měli konzumovat výrobky bohaté na draslík, které přirozeně snižují tlak a odstraňují přebytečnou sůl z těla. Mezi ně patří zelenina, jako jsou špenát, řepa, paprika, ředkvičky, cibule, petržel, rajčata, salát, brokolice, květák, čínské zelí, zelený hrášek, celer. Stojí za to konzumovat také ovoce, zejména citron a brusinky.

Tuky jsou nezbytné pro lidské tělo, ovšem ty živočišného původu obsahují hodně cholesterolu a zničují krevní cévy. Obzvláště hypertenzní lidé by se měli vzdát tučného masa a například také řepkového nebo olivového oleje.